top of page
ks. Grzegorz.jpg

ks. Grzegorz

Kierownik duchowy, trener dramy, prowadzi warsztaty w Szkole Wychowawców Seminariów Duchownych Diecezjalnych i Zakonnych w CFD w Krakowie.
Po święceniach kapłańskich w roku 1988 pracował jako wikariusz w Parafii Św. Jadwigi w Trzebnicy, a następnie odbył studia magisterskie i doktoranckie z filozofii przyrody w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim.
Był ojcem duchownym kleryków, a następnie dyrektorem biblioteki i dyrektorem studiów oraz wykładowcą filozofii przyrody w WSD Salwatorianów w Bagnie.
W latach 2006-2021 był dyrektorem Szkoły Formatorek Zakonnych w CFD w Trzebini, gdzie prowadził także zajęcia dla sióstr zakonnych w ramach Roku Odnowy Duchowej i Kursu Formacji Juniorackiej.
Pasjonuje się żeglarstwem, ma patent jachtowego sternika morskiego, jest pilotem wycieczek i przewodnikiem po Ziemi Świętej. Lubi piesze wędrówki i podróże – ostatnio po Skandynawii.

ks. Konrad Zaborowski SDS

Rocznik 1980. Salwatorianin, Duszpasterz Domu Formacji Kapłańskiej i Zakonnej. Rok święceń kapłańskich 2010. Przed wstąpieniem do salwatorianów uzyskał magisterium z filozofii na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II. Po święceniach posługiwał jako katecheta w Bielsku-Białej przez rok oraz w Elblągu przez kolejny rok. Później kontynuował studia filozofii na KULu w Lublinie, które ukończył w 2018 roku doktoratem z filozofii nauki na temat możliwych relacji pomiędzy procesem uprawiania nauki a epistemiczną cnotą mądrości. Przez ostatnie pięć lat posługiwał poza Polską (2018-2023). Na początku duszpastersko w Vancouver i Victorii w prowincji Brytyjskiej Kolumbii w Kanadzie, a później jako wykładowca filozofii, wychowawca oraz ojciec duchowny w międzydiecezjalnym seminarium duchownym w Miami na Florydzie, USA.


Jego głównym zainteresowaniem jest pogłębiona rozmowa. Interesuje się także naukami filozoficznymi, szczególnie metafizyką, filozofią nauki i logiką praktyczną. W wolnym czasie spędza czas na łonie przyrody lub w galeriach sztuki i muzeach.

ks.Konrad.jpg
ks. Jacek.jpg

ks. Jacek

Duszpasterz Domu Formacji Kapłańskiej i Zakonnej. Po święceniach kapłańskich w latach 1999 – 2009 pracował w duszpasterstwie w Czechach i Polsce pełniąc posługi administratora parafii, katechety, kapelana szpitala. W latach 2009 – 2021 pracował  jako duszpasterz Centrum Formacji Duchowej w Trzebini. Absolwent studium psychoterapii przy SPCH.   
Pasjonuje się różnego rodzaju aktywnością  związaną z wiatrem i wodą (żeglarstwo, biegi, pływanie). Lubi majsterkować i wczytywać się w nowinki techniczne.

bottom of page